اینورتر چیست ؟

اینورتر چیست ؟

در این مقاله قصد داریم بهاین سوال بپردازیم که اینورتر چیست ؟ و همچنین کاربرد آن در اسپلیت اشاره کنیم . می توان گفت پیشرفت تکنولوژی تاثییر به سزایی در زندگی بشر داشته و همواره سیستم ها و ابزار مدرن و پیشرفت های طراحی و ساخته شده و در اختیار افراد در سراسر جهان مورد استفاده قرار می دهد .

از این گونه وسیله ها می توان به کولرگازی اشاره کرد . یکی از وسایل مهمی می باشد که می توان نام برد که توسط بشر اختراع شده است که با ظرفیت و مدل های گوناگون در اختیار مردم قرار بگیرد .

حال به موضوع اینورتر چیست می پردازیم .

اینورتر

اینورتر Inverter جریان مستقیم را به جریان متناوب تبدیل می کند . به این صورت که با تغییر دادن فرکانس و ولتاژ اعمال شده به الکتروموتور آن را به گردش در می آورد و یا آن را راه اندازی می کند . یکی از مهم ترین ویژگی های کولرگازی ال جی این موضوع می باشد . کار اینورتر معکوس کردن برق AC به DC است و در فکانس ولتاژ خروجی دستگاه بدون تغییر گشتاور موتور تغییر ایجاد می کند ، اینورتر ها از نظر ورودی به دو دسته تک فاز و سع فاز طرحی شده اند .

یکی از مهم ترین ویژگی کولرگازی ایستاده می باشد . از این تکنولوژی علاوه بر این دستگاه سرمایشی در کامپیوتر و لب تاب و انواع پمپ آب ، آسانسور استفاده می کنیم . در تقسیم بندی نوع اینورترها فاکتورهایی از قبیل زمیینه کاربردی آن ، برند ، شکل موج تولیدی ، و در نهایت ورودی آن نقش دارند . به طور عمده این سیستم های هوشمند میزان بار الکتروموتور را تشخیص داده و متناسب با آن ولتاژ و فرکانس ورودی به موتور را کنترل می کند . از مزایای به کارگیری اینورتر در سیستم های الکترونیکی می توان به کاهش مصرف انرژی ، کاهش راه اندازی و در نتیجه طوولانی شدن عمر الکتروموتور ، حفاظت از سیستم در برابر اضافه بار اشاره نمود .